Forum
    • Categorieën
    • Recent
    • Populair
    • Gebruikers
    • Groepen
    • Zoeken
    • Registeren
    • Login

    Vragen over gebruik van windtunnel

    Raketten, vliegtuigen & aerodynamica
    3
    3
    52
    Meer berichten laden...
    • Oudste berichten bovenaan
    • Meest recente berichten bovenaan
    • Meeste stemmen
    Reageren
    • Reageren als onderwerp
    Aanmelden om te reageren
    Dit onderwerp is verwijderd. Alleen gebruikers met beheerrechten op onderwerpniveau kunnen dit inzien.
    • E
      Eason
      voor het laatst aangepast door

      Re: Windtunnel

      Beste meneer of mevrouw

      Wij zijn twee VWO-leerlingen op het Gymnasium Novum die een PWS doen over aerodynamica. We onderzoeken hoe oppervlaktestructuren (zoals dimples) de weerstandscoëfficiënt van een bol beïnvloeden. We bouwen een eigen windtunnel met Arduino-meetopstelling op school.

      We willen ons graag aanmelden voor de windtunnel-workshop en hebben een vraag: is het mogelijk om onze eigen 3D-geprinte modellen (bollen van ~8 cm diameter) te testen in jullie windtunnel? Dit zou ons helpen om onze eigen metingen te valideren.

      Alvast bedankt,
      Eason en Eren

      1 Antwoord Laatste antwoord Reageren Citeren 0
      • T
        Tijnkappen PWS TU Delft admin
        voor het laatst aangepast door

        Hi!

        Wat leuk dat jullie een PWS gaan doen over dit onderwerp. Jullie hebben een interessante onderzoeksvraag gekozen. De workshop gaat echter meer over hoe vleugelprofielen zich gedragen in verschillende windsnelheden. Hebben jullie al een onderzoeksvraag opgesteld? Dan kan ik kijken hoe jullie de windtunnel zo goed mogelijk kunnen gebruiken voor jullie onderzoek!

        Groeten,

        Tijn

        E 1 Antwoord Laatste antwoord Reageren Citeren 0
        • E
          Eason Liu @Tijnkappen
          voor het laatst aangepast door

          @Tijnkappen

          Allereerst erg bedankt voor uw reactie!

          Hier zijn de onderzoeksvragen die we hebben opgesteld en deelvragen die we hebben bedacht. Er is echter altijd nog aanpassing mogelijk in de loop van onze pws.

          Hoofdvraag: In hoeverre verlagen dimples (oppervlaktestructuren) de weerstandscoëfficiënt C​ van een bol bij verschillende Reynoldsgetallen, gemeten in een windtunnel?

          Deelvraag 1: Welke rol spelen Reynoldsgetal, grenslaag (laminair/turbulent) en stromingsscheiding bij de luchtweerstand van een bol (en het drag-crisis-effect)?
          Deelvraag 2: Hoe kan uit windtunnelmetingen (kracht en windsnelheid) de weerstandscoëfficiënt C​ betrouwbaar worden berekend, inclusief onzekerheden?
          Deelvraag 3: Wat is het verschil in C​ tussen een gladde bol en een bol met dimples bij meerdere windsnelheden/Reynoldsgetallen?
          Deelvraag 4: In hoeverre komen de meetresultaten overeen met literatuur/CFD-trends, en welke factoren verklaren afwijkingen (ruwheid 3D-print, blockage, turbulentie in de tunnel)?

          Met vriendelijke groet,
          Namens Eason en Eren

          1 Antwoord Laatste antwoord Reageren Citeren 0
          • First post
            Last post
          Copyright © 2016 NodeBB Forums | Contributors