Forum
    • Categorieën
    • Recent
    • Populair
    • Gebruikers
    • Groepen
    • Zoeken
    • Registeren
    • Login

    Aerosolconcentraties en lichtverstrooiing

    Laser & optica
    1
    1
    4
    Meer berichten laden...
    • Oudste berichten bovenaan
    • Meest recente berichten bovenaan
    • Meeste stemmen
    Reageren
    • Reageren als onderwerp
    Aanmelden om te reageren
    Dit onderwerp is verwijderd. Alleen gebruikers met beheerrechten op onderwerpniveau kunnen dit inzien.
    • J
      jz
      voor het laatst aangepast door

      Goedemiddag,

      Onlangs ben ik tegen een probleem aangelopen omtrent mijn onderzoeksvraag. Bij het controleren van deze vraag realiseerde ik me dat het een opzoekvraag is. Maar na overleg met mijn PWS begeleider kwam hij met een oplossing: het experiment moet nauwkeurig luchtvervuiling kunnen nabootsen. Alleen weet ik niet hoe de oplossing verwezenlijkt kan worden.

      Context - Mijn onderzoeksvraag luidt namelijk als volgt: "Hoe beïnvloedt lichtverstrooiing in de atmosfeer de door mensen waargenomen kleurveranderingen van de lucht (tijdens zonsopkomst/-ondergang) naarmate de deeltjesconcentratie in de atmosfeer verandert?"
      Zelf had ik het idee om de deeltjesconcentratie in de atmosfeer van een andere planeet te nemen. Echter zou mijn onderzoeksvraag dan moeten veranderen, dus kwam mijn PWS begeleider met een ander idee. Het experiment wordt gekoppeld aan het klimaat (was niet mijn oorspronkelijke motivatie) en moet zodanig luchtvervuiling kunnen nabootsen waardoor er toch eigen inbreng komt.

      Context - Met kleine aanpassingen wordt mijn nieuwe onderzoeksvraag: "Hoe beïnvloedt lichtverstrooiing in de atmosfeer de door mensen waargenomen kleurveranderingen van de lucht naarmate de aerosolconcentratie in de atmosfeer verandert?" Ik weet nog steeds niet zeker of ik 'tijdens zonsopkomst/-ondergang' erbij moet betrekken, maar dat is een vraag bestemd voor mijn begeleider.

      Gezien er specialisten zijn op dit gebied binnen de TU (https://www.science.org/doi/10.1126/science.abd3980), wilde ik hulp vragen om een experiment te verwezenlijken. Volgens deze site kunnen aerosolconcentraties geregeld worden in klimaatkamers/digitale simulaties. Alleen weet ik niet of het overeenkomt met wat ik gedachte heb. Er moet licht door de simulatie kunnen schijnen en vastgelegd kunnen worden aan de andere kant. Het gewenste resultaat zou een grafiek zijn met de golflengte (nm) uitgezet tegen de aerosolconcentratie (ppm?). Zou dat mogelijk zijn?

      Bij voorbaat dank.

      Met vriendelijke groet,
      Joyce (V5)

      1 Antwoord Laatste antwoord Reageren Citeren 0
      • First post
        Last post
      Copyright © 2016 NodeBB Forums | Contributors