Gezondheidsrisico's van microplastics op de mens
-
Hoi Hoi Floortje, Mara en Josephine,
Er is helaas even iets tussengekomen waardoor 11 uur niet meer lukt voor mij. Morgen kan ik de hele middag, wat komt er dan voor jullie uit?
Ik hoor het graag!
Groetjes,
Bjorn -
bjornlosekoot
Beste Bjorn,Geen probleem! Voor ons komt van 13:30 tot 14:15, want dan kunnen wij deze les missen. Komt dit voor u uit?
Met vriendelijke groet,
Floortje Levisson, Mara den Boer, Josephine Otter -
Hoi Hoi Floortje, Mara en Josephine,
Laten we dan om 13:45 doen, dan is de pauze afgelopen dus is het rustig op de faculteit!
Hier alvast de link: https://meet.google.com/dmi-vanz-vsn
Groetjes,
Bjorn -
bjornlosekoot
Hoi Floortje, Mara en Josephine,Ik heb het mailtje naar Kim gestuurd, als ik hier antwoord op heb zal ik dit met jullie delen!
Wel heeft Kim nog een interessant artikel van iemand uit haar groep gedeeld waar jullie naar kunnen kijken. Als jullie hier vragen over hebben hoor ik het graag (het kan namelijk best lastig zijn om dit soort stukken te lezen).
https://pubs.acs.org/doi/10.1021/acs.est.3c07035Groetjes,
Bjorn -
bjornlosekoot
Beste Bjorn,Heel erg bedankt voor het mailtje sturen. Had je toevallig al antwoord terug?
Met vriendelijke groet,
Floortje Levisson, Mara den Boer en Josephine Otter -
Josephine JDW
Hoi Floortje, Mara en Josephine,Goed dat jullie een berichtje sturen!
Ik heb nog geen reactie gehad van Kim, maar ik zal haar gelijk een reminder sturen. Het zal haar vast zijn ontschoten.
Ik zal het jullie laten weten als ik reactie heb!
Groetjes,
Bjorn -
bjornlosekoot
Beste Bjorn,Dat is heel fijn. Heb je al antwoord of we het onderzoek kunnen doen en wanneer? Sorry voor het zo vaak vragen, maar wij moeten ons hele PWS al ergens in juni inleveren dus er zit misschien een klein beetje haast achter nu.
Met vriendelijke groet,
Floortje Levisson, Mara den Boer en Josephine Otter -
Josephine JDW
Hoi Floortje, Mara en Josephine,Ik snap dat jullie hier bovenop zitten, dat is juist heel goed. Helaas heb ik nog geen antwoord gehad van Kim, dus ik weet niet of het nog mogelijk is om daar het experiment uit te voeren. Ik zal nog kijken of ik haar kan bereiken, maar het is misschien ook handig als we op zoek gaan naar een alternatief wat bijvoorbeeld bij jullie op school uit te voeren is. Hebben jullie hier al een idee voor?
Ik zal het gelijk laten weten als ik iets van Kim hoor!
Groetjes,
Bjorn -
bjornlosekoot
Beste Bjorn,Bedankt voor het er achteraan gaan. Voordat we met je in contact kwamen hadden we met onze PWS-begeleider al een paar opties besproken die eventueel volwaardig genoeg zouden kunnen zijn voor een onderzoek vanaf school. Wij moeten dit echter nog bespreken, maar zitten helaas nu midden in de meivakantie die pas eindigt op 6 mei. Ik zal alvast een mail sturen waarin ik de situatie aan onze begeleider uitleg en we zullen er na de vakantie gelijk achteraan gaan. Heb jij misschien al ideeën?
Met vriendelijke groet,
Floortje Levisson, Mara den Boer en Josephine Otter -
Josephine JDW
Hoi Floortje, Mara en Josephine,Helaas heb ik nog geen reactie van Kim, ik weet ook niet meer hoe ik haar anders kan bereiken...
Ik heb even nagedacht over opties die voor jullie nog mogelijk zouden zijn en ik heb twee ideeën bedacht. Ik hoop dat ze qua tijd nog wel uitvoerbaar zijn, maar dat kunnen jullie zelf misschien iets beter inschatten:
- Onderzoek of microplastics de groei van planten beïnvloeden. Laat tuinkerszaadjes ontkiemen in water met verschillende concentraties microplastics. Meet na een tot twee weken de ontkiemingsgraad, de groeisnelheid en de lengte van de worteltjes. In dit geval zou je de tuinkers kunnen zien als een model voor hoe microplastics invloed zouden hebben op de gezondheid van de mens. Dit bij mensen meten is het natuurlijk lastig, maar ik denk dat je een redelijke vergelijking kan maken.
- Was een lading met 100% synthetische kleding (zoals fleece of polyester) en vang een deel van het afvoerwater op. Doe hetzelfde met 100% natuurlijke materialen (katoen). Filter het water door zeer fijne filters (zoals op elkaar gestapelde koffiefilters of labfilters van school) en tel de vezels onder een lichtmicroscoop. Hiermee kan je goed kijken of de synthetische kleding microplastics loslaten. Je zou dit bijvoorbeeld ook kunnen doen met theezakjes.
Ik hoop dat jullie hier iets aan hebben. Als ik verder nog kan helpen bij het bedenken van meer ideeën of het uitwerken van een plan hoor ik dat graag!
Groetjes,
Bjorn
Hello! It looks like you're interested in this conversation, but you don't have an account yet.
Getting fed up of having to scroll through the same posts each visit? When you register for an account, you'll always come back to exactly where you were before, and choose to be notified of new replies (either via email, or push notification). You'll also be able to save bookmarks and upvote posts to show your appreciation to other community members.
With your input, this post could be even better 💗
Registreren Login