Forum
    • Categorieën
    • Recent
    • Populair
    • Gebruikers
    • Groepen
    • Zoeken
    • Registeren
    • Login

    PWS Winglets en weerstanden

    Raketten, vliegtuigen & aerodynamica
    2
    5
    832
    Meer berichten laden...
    • Oudste berichten bovenaan
    • Meest recente berichten bovenaan
    • Meeste stemmen
    Reageren
    • Reageren als onderwerp
    Aanmelden om te reageren
    Dit onderwerp is verwijderd. Alleen gebruikers met beheerrechten op onderwerpniveau kunnen dit inzien.
    • S
      Siddharth
      voor het laatst aangepast door

      Geachte meneer/mevrouw

      Wij zijn Siddharth Zain en Szymon en we zitten op de school lyceum Schravenlant. We zouden ons PWS willen doen over de invloed van winglets op de netto weerstand van een vliegtuig. Om dit te kunnen onderzoeken zouden we zelf ook een meting willen doen in een windtunnel. Ons plan is om met behulp van een model van een vliegtuig vleugel profiel de lifktracht en de weerstanden te meten met en zonder winglet. Hierbij zouden we verschillende type winglets willen testen. We zouden graag willen weten of jullie ons zouden kunnen helpen met de toegang tot een windtunnel waarin we deze metingen zouden kunnen doen

      mvg,
      Siddharth, Zain en Szymon

      K 1 Antwoord Laatste antwoord Reageren Citeren 0
      • K
        KarelJacobs PWS TU Delft admin @Siddharth
        voor het laatst aangepast door

        Goedendag Siddharth,

        Leuk onderzoek hebben jullie al en een duidelijk plan voor het onderzoek. Wij bieden de workshops aan, waarin de lift en weerstand van een vleugelprofiel wordt gemeten. Hier kunnen jullie je in ieder geval voor aanmelden. Helaas is geen van deze vleugelprofielen gemaakt met een winglet eraan. Hebben jullie anders eventueel zelf een vleugelprofiel gemaakt of een idee hoe jullie die kunnen maken, aangezien jullie meerdere winglets willen testen? Als je zelf een vleugelprofiel wil maken moet de hoogte van het model niet hoger zijn dan 14,5 cm. Korter mag dus wel.
        De ideale lengte van de “chord” of in het nederlands koorde is 8 cm. Op deze manier Is de windroos perfect af te lezen. De maximale lengte van de koorde is 18 cm. Laat maar weten of jullie je willen aanmelden voor de workshop dan prikken we een datum!

        Mvg,
        Karel Jacobs

        @Siddharth

        S 1 Antwoord Laatste antwoord Reageren Citeren 0
        • S
          Siddharth @KarelJacobs
          voor het laatst aangepast door

          @KarelJacobs

          Beste meneer Jacobs,

          We zouden ons zeker willen aanmelden voor de door u genoemde workshop. Welke data zouden hiervoor beschikbaar zijn? Als u dit kunt laten weten dan kunnen we dit regelen met onze school.
          Ook zouden we graag nog willen weten hoe de opstelling van de windtunnel er ongeveer uitziet en hoe het profiel zou worden bevestigd aan de meet opstelling.
          We hebben nog geen vleugel profiel gemaakt, maar we hebben wel een idee van hoe we dit zouden kunnen aanpakken. We hebben namelijk toegang tot een 3d printer waarmee we het profiel zouden kunnen uitprinten en ook verschillende winglets zouden kunnen maken. Is het mogelijk dat u ons een 3d model van een vleugel profiel zou kunnen sturen ter inspiratie?

          Alvast bedankt

          mvg,
          Siddharth, Zain en Szymon

          K 1 Antwoord Laatste antwoord Reageren Citeren 0
          • K
            KarelJacobs PWS TU Delft admin @Siddharth
            voor het laatst aangepast door

            Hoi Siddharth,

            De eerstvolgende workshop kunnen we inplannen op 10 november om 10:00 uur in de ochtend zijn. Als dit voor jullie uitkomt kunnen jullie akkoord geven via een berichtje hiervandaan. HEt is uiteraard ook mogelijk om na de workshop een andere keer terug te komen met een zelfgemaakte vleugelprofiel. De 3d modellen van vleugels kun je het beste op grabcad.com vinden, door een account te maken en naar airfoils met winglet zoeken. Het zelf 3d modelleren is namelijk heel lastig, kost veel tijd en komt vaak niet overeen met realistische vleugelprofielen. Voor de aansluiting heb ik even jullie mail nodig, dan kan ik het document sturen waarin uitgelegd staat hoe je het profiel zelf kan klaarmaken voor de test.

            mvg,
            Karel
            @Siddharth

            S 1 Antwoord Laatste antwoord Reageren Citeren 0
            • S
              Siddharth @KarelJacobs
              voor het laatst aangepast door

              @KarelJacobs
              Goedendag meneer Jacobs,

              Helaas hebben we op vrijdag 10 november herkansingen. Zijn er wellicht andere data beschikbaar waarop de de workshop zouden kunnen volgen?

              U kunt ons bereiken op dit e-mailadres: siddharthmails007@gmail.com

              mvg,
              Siddharth

              1 Antwoord Laatste antwoord Reageren Citeren 0
              • First post
                Last post
              Copyright © 2016 NodeBB Forums | Contributors