Forum
    • Categorieën
    • Recent
    • Populair
    • Gebruikers
    • Groepen
    • Zoeken
    • Registeren
    • Login

    Energie opwekking door middel van druk

    Energie opwekking & zonnecellen
    2
    4
    206
    Meer berichten laden...
    • Oudste berichten bovenaan
    • Meest recente berichten bovenaan
    • Meeste stemmen
    Reageren
    • Reageren als onderwerp
    Aanmelden om te reageren
    Dit onderwerp is verwijderd. Alleen gebruikers met beheerrechten op onderwerpniveau kunnen dit inzien.
    • M
      Majd Naoum
      voor het laatst aangepast door

      Geachte TU studenten,
      Ik ben Majd Naoum en ik ben een leerling van het Zuider Gymnasium. Mijn medeleerlingen en ik zijn bezig met een project genaamd Artcadia. Wij hebben gekozen voor het onderwerp Milieu en Ruimte. Wij willen graag feedback en tips op ons idee. Ons idee: Zonepanelen die met behulp van regen/sneeuw/hagel/mensen elektriciteit opwekken. Er zit een motor onder het zonnepaneel die draait wanneer hij druk detecteert. Dat komt omdat het zonnepaneel een klein beetje naar beneden gaat door de druk. De motor is met verschillende draden gekoppeld aan een elektriciteitskast die ervoor zorgt dat je genoeg elektriciteit hebt voor heel het huis.

      Met vriendelijke groeten,

      Micah Akihary, Boris Dillisen, Colin Kort, Majd Naoum, Mike van Eekeren

      lennarddL 1 Antwoord Laatste antwoord Reageren Citeren 0
      • lennarddL
        lennardd PWS TU Delft Team @Majd Naoum
        voor het laatst aangepast door

        Hoi @majd-naoum,

        Wat een interessant idee!
        Hebben jullie al een beetje proberen te rekenen aan de hoeveelheid druk die er op zo'n zonnepaneel wordt uitgeoefend en of jullie denken dat dit genoeg zou zijn om te benutten? Dat is naar mijn idee namelijk het belangrijkste punt en dat bepaalt of jullie idee haalbaar is of niet.

        Ik denk graag met jullie mee!

        Groetjes,
        Lennard

        Moderator
        Masterstudent Applied Physics

        1 Antwoord Laatste antwoord Reageren Citeren 0
        • M
          Majd Naoum
          voor het laatst aangepast door

          Beste Lennard,
          Bedankt dat u op ons bericht reageert.
          Wij hebben al met onze techniek docent berekend hoeveel sneeuw je nodig hebt met deze formule: Gewicht van sneeuw in kg = aantal m² x hoogte van sneeuw x aantal zonnepanelen.

          We zitten nu van, kan je door de constante druk van de sneeuw de hele tijd energie opwekken. We zitten nu in de knoopje door die vraag. Misschien kunt u ons helpen met die vraag.

          Met vriendelijke groeten,

          Ruben Aarnoudse, Boris Dillisen, Mike van Eekeren, Majd Naoum, Colin Kort, Micah Akihary.

          lennarddL 1 Antwoord Laatste antwoord Reageren Citeren 0
          • lennarddL
            lennardd PWS TU Delft Team @Majd Naoum
            voor het laatst aangepast door

            Hoi @majd-naoum,

            Om met een elektromotor elektriciteit op te wekken, heb je namelijk een beweging nodig. Nu is druk van zichzelf geen beweging, maar het is niet zo ingewikkeld om druk om te zetten in beweging. Tenminste, als je genoeg druk hebt. Gas-, kolen- en kerncentrales werken ook op deze manier. Door water te verhitten (warmte) verdampt het water waardoor het uitzet (druk) en door de turbine gestuwd wordt (beweging). In de turbine wordt deze stroming vervolgens omgezet in een roterende beweging en dit drijft de generator aan die elektriciteit produceert.

            In een elektriciteitscentrale zorgt de druk ervoor dat er een luchtstroom op gang komt en de toegevoegde warmte zorgt ervoor dat deze luchtstroom niet stopt, dat is het mechanisme dat ervoor zorgt dat druk wordt omgezet in beweging. Bij jullie idee lijkt het me erg lastig om een mechanisme te bedenken waarmee je de druk om kunt zetten in beweging.

            Bovendien denk ik dat de hoeveelheid druk veel te laag is om elektriciteit mee op te wekken. Probeer er maar eens aan te rekenen en de druk te berekenen en dit te vergelijken met bijvoorbeeld de druk in een verbrandingsmotor. Overigens bereken je nu met de gegeven formule niet de druk (P=F/A).

            Ik hoop dat ik jullie hiermee heb kunnen helpen, maar als jullie verder nog vragen hebben, hoor ik het graag!

            Groetjes,
            Lennard

            Moderator
            Masterstudent Applied Physics

            1 Antwoord Laatste antwoord Reageren Citeren 0
            • First post
              Last post
            Copyright © 2016 NodeBB Forums | Contributors