Forum
    • Categorieën
    • Recent
    • Populair
    • Gebruikers
    • Groepen
    • Zoeken
    • Registeren
    • Login

    Vraagje over tempels uit mexico (Chichen Itza, PWS)

    Wiskunde
    1
    2
    2965
    Meer berichten laden...
    • Oudste berichten bovenaan
    • Meest recente berichten bovenaan
    • Meeste stemmen
    Reageren
    • Reageren als onderwerp
    Aanmelden om te reageren
    Dit onderwerp is verwijderd. Alleen gebruikers met beheerrechten op onderwerpniveau kunnen dit inzien.
    • D
      dennisstander
      voor het laatst aangepast door

      Beste studenten,

      in mexico zijn tempels die, wanneer men in de handen klapt, het geluid omzetten naar een tsjirpend geluid van een vogel. Er schijnt veel wiskunde achter te zitten en de TU eindhoven heeft hier reeds onderzoek naar gedaan.

      Weten jullie hier misschien meer van en kunnen jullie mij en mijn profielwerkstuk-partner hier meer informatie over geven? Zelf kunnen we namelijk niets over het rekenwerk vinden en a.s. donderdag moeten we het onderwerp al weten. We hopen natuurlijk dat er genoeg informatie over te vinden is.

      Mvg,

      Dennis Stander
      Timo Michiels

      1 Antwoord Laatste antwoord Reageren Citeren 0
      • A
        adnanoner
        voor het laatst aangepast door

        Hoi Timo,

        Een van die tempels in Chichen Itza. Ik heb een goed stukje gevonden waarin het een en ander wordt uitgelegd: [url]http://www.acoustics.org/press/136th/lubman.htm[/url]

        De verklaring van het tsjirpende geluid is als vergelijkbaar met een diffractie rooster. De echo's bereiken eerst de laagste trappen vlakbij de ontvangers hoofd. De tijd tussen twee opeenvolgende echo's is proportioneel met de lengte van de stap trede, T en de frequentie die ongeveer f = c/T (met c=343m/s). De echo's die later komen arriveren van de bovenste stappen. De tijd tussen 2 opeenvolgende echo's wordt geleidelijk aan minder bij de bovenste trappen doordat het pad van de golven bijna paralel aan de hoek van de trap wordt. Omdat de schuine zijde van een driehoek altijd langer is dan de rechte zijden is de periode van de toon altijd groter en de frequentie lager. Dit verklaart dus ook het tsjirpende geluid.

        Groetjes,
        Ad

        Moderator
        Student Technische Natuurkunde

        1 Antwoord Laatste antwoord Reageren Citeren 0
        • First post
          Last post
        Copyright © 2016 NodeBB Forums | Contributors