Forum
    • Categorieën
    • Recent
    • Populair
    • Gebruikers
    • Groepen
    • Zoeken
    • Registeren
    • Login
    1. Home
    2. swrvanrappard
    S
    • Profiel
    • Volgend 3
    • Volgers 0
    • Onderwerpen 8
    • Berichten 39
    • Beste 2
    • Controversial 0
    • Groepen 0

    swrvanrappard

    @swrvanrappard

    2
    Reputatie
    1
    Bekeken
    39
    Berichten
    0
    Volgers
    3
    Volgend
    Geregistreerd Laatste keer online gezien
    Leeftijd 21

    swrvanrappard Ontvolgen Volgen

    Beste berichten geplaast door swrvanrappard

    • RE: Viscositeit in hydroliek testen

      Heee,

      Ik ben Splinther en ik studeer werktuigbouwkunde aan de TU Delft. Cool onderwerp!! Ik zal jullie hieronder een aantal tips en adviezen geven.

      Als je echt een simpele proef wil doen zou ik een aantal vloeistoffen uitzoeken met verschillende viscositeiten die al wel gebruikt worden in de hydrauliek. Zo weet je dat ze in ieder geval goed zullen werken. Wat jullie dan gaan uitzoeken is wel het beste per bepaalt doel werkt. Ja kan online heel makkelijk kleine hydrauliek buisjes vinden, deze kan je dan vullen met wat voor vloeistof jullie ook willen. Je kan dan een opstelling maken met een drukmeter of bijvoorbeeld met een gewichtsmeter met een haak eraan. Hiermee kan je de hydraulisch kracht dan berekenen.
      Voor de hydraulische cilinders zou ik gwn op aliexpress kijken. Leuk om de test ook te doen met huis tuin en keuken vloeistoffen bijvoorbeeld honing of iets dergelijks, zo zie je ook hoe die in vergelijking staan tot andere vloeistoffen. Je zou ook aan de gaan met een spuit, dit zal alleen moeilijker zijn om de kracht te berekenen.

      Ik hoop dat jullie heirmee kunnen beginnen, als er nog meer vragen zijn hoor ik het graag!

      Groetjes,
      Splinther van Rappard
      PWS Team
      TU Delft

      geplaatst in Machines
      S
      swrvanrappard
    • RE: Grondlagen

      Beste Kaz Aalbers, Niels Looijer en Arjun Veeraraghavan,

      Wat een leuke vraag, ik heb mij er even een beetje in verdiept. Ik ben toen tot onderstaande conclusie gekomen.

      Voor aardwarmteboringen op een diepte tussen 1500 en 3000 meter is het type ondergrond erg belangrijk, omdat niet alle gesteenten geschikt zijn om warmte en water te geleiden. Uit verschillende wetenschappelijke artikelen en betrouwbare bronnen zoals TNO en NLOG blijkt dat vooral doorlatende sedimentaire gesteenten geschikt zijn voor geothermie, terwijl zouten en kleiige lagen zoveel mogelijk moeten worden vermeden.
      Zandsteen wordt wereldwijd en ook in Nederland (zoals in Zuid-Holland) beschouwd als het meest geschikte gesteente voor aardwarmte. Dit komt doordat zandsteen een goede porositeit en permeabiliteit heeft: het bevat kleine open ruimtes waarin warm water zich kan verzamelen en het laat dit water ook goed doorstromen tussen de productie- en injectieput. Vooral het Rotliegend zandsteen en soms ook Trias-zandsteen worden in Nederland vaak gebruikt als geothermische reservoirs.

      Ook kalksteen (carbonaten) kan geschikt zijn voor aardwarmte, vooral wanneer het natuurlijke scheuren of breuken bevat. In zulke gevallen kan dit gesteente namelijk ook voldoende doorstroming toestaan. In sommige landen wordt zelfs graniet gebruikt als warmtebron, maar dit gebeurt alleen wanneer het kunstmatig wordt gescheurd om de doorlaatbaarheid te verhogen (Enhanced Geothermal Systems, EGS). Dit is technisch complexer en duurder en wordt daarom minder vaak toegepast.

      Daarentegen zijn sommige gesteenten juist ongeschikt of vormen ze risico’s. Zout- en evaporietlagen, zoals die uit de Zechstein-formatie, worden bij geothermie zoveel mogelijk vermeden. Zout lost namelijk op in warm water, waardoor het boorgat instabiel wordt en er ernstige corrosieproblemen kunnen ontstaan. Daarnaast kunnen zulke lagen de constructie van de put bemoeilijken. Klei en schalie zijn eveneens ongeschikt omdat ze vrijwel geen water doorlaten. Dit maakt ze waardeloos als reservoirgesteente. Bovendien kunnen kleilagen uitzetten als ze met water in aanraking komen, wat tot instabiliteit van de boorput kan leiden. Ook gesteenten met veel opgeloste mineralen kunnen problemen geven door afzettingen (scaling) van bijvoorbeeld kalk of zout, wat leidingen en warmtewisselaars kan verstoppen.

      Samengevat: zandsteen is het meest geschikte gesteente voor aardwarmteboringen op 1500–3000 meter diepte, gevolgd door kalksteen onder de juiste omstandigheden. Zoutlagen moeten zoveel mogelijk worden vermeden en klei- en schalielagen zijn ongeschikt als aardwarmtereservoir. Deze inzichten worden ondersteund door onder andere TNO-publicaties en internationale geothermieonderzoeken.

      Ik hoop dat jullie hier iets aan hebben, anders hoor ik het graaf!

      Groet Splinther

      geplaatst in O&O project Aardwarmte; CLD & Northgo College Noordwijk
      S
      swrvanrappard

    Meest recente berichten door swrvanrappard

    • RE: Elektromotor en zonnepanelen modelboot

      Hey @Ise,

      Qua oppervlakte klopt het ind wat je zegt, officieel alles van de boot wat het water raakt en in de richting van de snelheid staat. De onderkant die jij hier noemt is ook goed (dat verschil is nihil). Qua zonnepaneel staat het er vaak gwn bij wat voor wattage het ondersteund! Ik kan voor nu pas na de vakantie pas weer reageren, ik hoop dat het zo allemaal lukt!

      Fijne kerstdagen!!

      Groet Splinther

      geplaatst in Elektronica
      S
      swrvanrappard
    • RE: Elektromotor en zonnepanelen modelboot

      Hey @Ise

      Ik snap dat het een beetje vaag is, maar bij een berekening van het natte oppervlak gebruik je alleen al het oppervak dat evenwijdig aan de beweging staat, dus in jouw geval de onder en zijkant van de boot. Bij de zijkant dus alleen wat onder water zit, dus dat is een kwart maar ongeveer. Je kan even kijken op International Towing Tank Conference 57 extrapolation line, daar staan allerlei verschillende formules die hiermee te maken hebben uitgelegd. Snap je het natte oppervlak al wat beter? Het is bij kleine schepen gwn lastig omdat kleine veschillen in de berekening grote verschillen in de uitkomst hebben.

      Groet Splinther

      geplaatst in Elektronica
      S
      swrvanrappard
    • Sportfluitje met verschillende toonhoogtes

      Beste Phillip,

      Mijn naam is Splinther, ik studeer Werktuigbouwkunde en ik ben aan jullie gekoppeld als expert. Ik nodig je uit om binnenkort eerst even kennis te komen maken, dit doen we in een gesprek online! We zullen dan verdere afspraken maken over onze samenwerking en alvast sparren over je opdracht. Ik ben benieuwd naar jouw ideeën!
      Ik ben wel benieuwd wat jullie precies willen bespreken wat het doel is! Ik ga namelijk niet een fluitje voor jullie maken, ik ben er alleen ter begeleiding.

      Als jullie dat naar mij door willen sturen dan plannen we daaarna een videogesprek in!

      Groet Splinther

      geplaatst in Technasium
      S
      swrvanrappard
    • RE: Elektromotor en zonnepanelen modelboot

      @Ise

      Die 20-40 Watt was toen een beetje een schatting maar dat was iets te hoog. Wat je zegt over de zonnepaneel klopt inderdaad! Het natte oppervlak wat jij berekent is niet helemaal goed, ook kom je uit op m^3 (wat hoort bij volume). Er zit maar een deel van de boot in het water (ongeveer 40%). Hoe je dit dan het beste zou kunnen schatten is door alleen de onderkant te pakken bijvoorbeeld, dat had ik gedaan! Kom je er zo uit denk je?

      geplaatst in Elektronica
      S
      swrvanrappard
    • RE: Hydrofoil ontwerpen

      Hey @lottevanaller,

      Goeie vraag! Die werking is eigenlijk hetzelfde, alleen wordt het drukverschil gecreeerd door een kleine draaiing van de foil. Hij staat licht omhoog gericht waardoor de foil dus nog steeds kan zweven. Dit gebeurt bij foils voor betere controle en stabiliteit. Het nadeel is dat de snelheid die nodig is voordat er lift is hoger is.
      De literatuur ben ik nog mee bezig!

      Groet Splinther

      geplaatst in Water & boten
      S
      swrvanrappard
    • Grote olievaten optillen

      Beste Mohammed, Jean-leon, Amine, Dani,

      Mijn naam is Splinther, ik studeer Werktuigbouwkunde en ik ben aan jullie gekoppeld als expert. Ik nodig je uit om binnenkort eerst even kennis te komen maken, dit doen we in een gesprek online! We zullen dan verdere afspraken maken over onze samenwerking en alvast sparren over je opdracht. Ik ben benieuwd naar jouw ideeën!

      Ik kan op de volgende data:

      Woe 10 dec, 17:00
      Vrij 12 dec, 13:00

      Laat snel weten welke datum jouw uitkomt of doe een tegenvoorstel!
      Groeten Splinther

      geplaatst in Technasium
      S
      swrvanrappard
    • RE: Elektromotor en zonnepanelen modelboot

      He Ise,

      Ik snap niet helemaal hoe je op de 20-40 W uitkomt, ik zei hierboven rond de 1,25 toch? En als de zonnecel een rendement heeft van 20% dan moet je inderdaar een stukje hoger gaan zitten!

      Nu even over de berekening, het lijkt grotendeels goed te gaan. De berkening van het natter oppervlak moet alleen alleen de onderkant van de drijver zijn, en jij hebt het hele volume berekent. En als de tweede de berekening van Cd, die berekening gaat uit van heel veel factoren en is dus niet zo makkelijk als jij probeert te doen te berekenen! Je kan die dus betet opzoeken of mijn waarde pakken.

      Ik hoop dat je hier weer even verder mee kan en ik ben even benieuwd naar die 20-40 W.

      Groet Splinther

      geplaatst in Elektronica
      S
      swrvanrappard
    • RE: Entropie

      Hey Stijn,

      Dat klinkt alsof je al aardig de goede kant op gaat, ik zou het dan inderdaad gewoon bij de stirling enginge houden. Ik zou je eventueel nog kunnen verder helpen met de wiskundige kansberekening al is dit niet helemaal mijn vakgebied. Qua iets praktisch wat je nog zou kunnen doen op de tu heb ik nu even niet heel snel iets wat ik zou weten, onze workshops sluiten er namelijk niet echt op aan, jammer! Qua iemand om te interviewen kan ik nog even voor je rondvragen en dat zal ik laten weten! Succes iig voor nu met je PWS!

      Groet Splinther

      geplaatst in Natuurkunde
      S
      swrvanrappard
    • RE: waterdicht ontwerp voor de mast van een zeilboot

      Hey @Mes,

      Sorry ik had je mail wel gezien maar dit weekend nog niet kunnen reageren, excuus daarvoor!
      Laten we maandag om 14:00 doen, halen jullie dat ook? Liefst voor mij zelfs 13:30!

      Groet Splinther

      geplaatst in Technasium
      S
      swrvanrappard
    • RE: Windtunnel gebruiken PWS

      Hey@ryanl24
      Helemaal goed!!
      We houden vanaf nu even contact via telefoon, zie je persoonlijke bericht rechts bovenin!
      Groet Splinther

      geplaatst in Raketten
      S
      swrvanrappard