U,I Karakteristiek LED
-
Ik vroeg me het volgende af:
– Als ik een schakeling heb met een weerstand en een LED, en ik verander de weerstand, verandert buiten de stroomsterkte door de LED dan ook de spanning over de LED?– Als ik de LED verander en de weerstand niet, wat veranderd er dan buiten de drempelspanning?
serie geschakeld.
-
Beste Maikel05 ,
Wat leuk dat je met elektrotechniek bezig bent!
In een systeem met een vaste spanningsbron verandert de spanning over de LED zo goed als niet. De natuurkundige reden hiervoor leer je gewoonlijk in jaar 2 van de bachelor elektrotechniek.
Wanneer je een circuit hebt met een spanningsbron, LED en weerstand, waarbij de weerstand 100 Ohm is en de spanningsbron 5 volt, kan je het volgende scenario voorstellen.
Wanneer de LED een drempelspanning (voltage clip) van 2V heeft, zal er (5 min 2) gedeeld door R aan stroom lopen. Hier is dat dus 30 mA.
Wanneer je de LED verandert door een diode met een voltage clip van 1V, zal er (5 min 1) gedeeld door R aan stroom lopen. Nu is dat 40mA.Als je hier meer informatie over wilt, help ik je natuurlijk graag!
Tadjiro Velzel
Hello! It looks like you're interested in this conversation, but you don't have an account yet.
Getting fed up of having to scroll through the same posts each visit? When you register for an account, you'll always come back to exactly where you were before, and choose to be notified of new replies (either via email, or push notification). You'll also be able to save bookmarks and upvote posts to show your appreciation to other community members.
With your input, this post could be even better 💗
Registreren Login