Forum
    • Categorieën
    • Recent
    • Populair
    • Gebruikers
    • Groepen
    • Zoeken
    • Registreren
    • Login

    steunhart natuurkundige toepassing

    Scheduled Pinned Gesloten Verplaatst Natuurkunde Overig
    2 Berichten 2 Plaatsers 425 Weergaven 2 Watching
    Meer berichten laden...
    • Oudste berichten bovenaan
    • Meest recente berichten bovenaan
    • Meeste stemmen
    Reageren
    • Reageren als onderwerp
    Aanmelden om te reageren
    Dit onderwerp is verwijderd. Alleen gebruikers met beheerrechten op onderwerpniveau kunnen dit inzien.
    • A Offline
      annemijn
      voor het laatst aangepast door

      Hoii,

      Voor mijn pws wil ik graag de natuurkunde toepassen op een medisch aspect. Zelf dacht ik aan een steunhart, of misschien een VR bril om fantoompijn te verminderen. Ik weet alleen niet zo goed hoe ik de natuurkunde hierbij kan betrekken. Kunnen jullie mij verder helpen, en bebben jullie nog ideeën voor onderwerpen?

      TadjiroT 1 Antwoord Laatste antwoord Reageren Citeren 0
      • TadjiroT Offline
        Tadjiro @annemijn
        voor het laatst aangepast door

        Beste annemijn

        Steunharten zijn enorm interessant en ik denk dat je daar heel diep op in kan gaan met betrekking tot natuurkunde. Ik zou dan specifiek kijken naar de aansturing. In het geval van een steunhart draagt de patient de computer die het hart aandrijft bij zich. Je zou kunnen kijken naar hoe de mechanismen functioneren waardoor de computer weet hoe het hart aangestuurd moet worden. Verder kan je kijken naar hoe het steunhart precies de druk reguleert die nodig is om met het lichaam samen te werken.

        Als je Engels goed genoeg is, kan je eens kijken naar deze academische publicatie.
        https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4999658/

        Als je in deze paper dingen vindt die voor jou onduidelijk zijn, help ik je graag met het verduidelijken.

        Verder is het misschien interessant om te kijken naar de werking van AEDs (automatic external difibrilators). Deze gebruik je wanneer iemand een hartstilstand heeft om de circulatie te herstarten. Voordat de AED een schok toedient, analyseert deze het lichaam van de patient. Je zou kunnen induiken op hoe deze analyse werkt en hoe op basis hiervan de schok wordt toegediend. Denk dan vooral aan het elektrotechnische deel van natuurkunde.

        In deze paper kan je lezen over hoe deze detectie en schokken effect hebben op kinderen.
        https://www.ahajournals.org/doi/full/10.1161/01.CIR.103.20.2483

        Ik hoop dat je hiermee verder kan!
        Tadjiro Velzel

        1 Antwoord Laatste antwoord Reageren Citeren 0

        Hello! It looks like you're interested in this conversation, but you don't have an account yet.

        Getting fed up of having to scroll through the same posts each visit? When you register for an account, you'll always come back to exactly where you were before, and choose to be notified of new replies (either via email, or push notification). You'll also be able to save bookmarks and upvote posts to show your appreciation to other community members.

        With your input, this post could be even better 💗

        Registreren Login
        • First post
          Last post
        Copyright © 2016 NodeBB Forums | Contributors