Forum
    • Categorieën
    • Recent
    • Populair
    • Gebruikers
    • Groepen
    • Zoeken
    • Registeren
    • Login

    Kippen naar Mars

    Scheikunde & Biologie overig
    2
    2
    1466
    Meer berichten laden...
    • Oudste berichten bovenaan
    • Meest recente berichten bovenaan
    • Meeste stemmen
    Reageren
    • Reageren als onderwerp
    Aanmelden om te reageren
    Dit onderwerp is verwijderd. Alleen gebruikers met beheerrechten op onderwerpniveau kunnen dit inzien.
    • A
      annasofiepws
      voor het laatst aangepast door

      Hoi,

      Met drie andere leerlingen ben ik dit jaar in 5 VWO begonnen aan mijn profielwerkstuk. Ons onderwerp is een ecosysteem ontwerpen voor op Mars. Hiervoor kijken we niet alleen naar de mogelijkheid tot groeien voor planten op Mars, maar ook naar dieren voor het ecosysteem en hoe we alle benodigdheden naar Mars kunnen krijgen.

      Een dier dat we in het ecosysteem zouden kunnen verwerken, is de kip. De kip heeft een aantal voordelen voor het systeem op Mars. Onze enige beperking is dat we niet weten hoe de kip naar Mars gebracht zou kunnen worden. Het invriezen van eieren maakt de eieren kapot, het gebrek aan zwaartekracht verhindert de ontwikkeling van het embryo en volgroeide kippen meenemen aan boord van het ruimteschip kan ook niet, omdat zij zonder zwaartekracht hun eten en drinken niet (of nauwelijks) door hun keel krijgen. Zouden jullie ons hierbij kunnen helpen, of hebben jullie al ideeën hoe dit wel zou kunnen?

      Met vriendelijke groet,
      Anna Sofie Krämer

      1 Antwoord Laatste antwoord Reageren Citeren 0
      • stormS
        storm
        voor het laatst aangepast door

        Hoi Anna Sofie, leuk onderwerp!
        Een mooie bron voor inspiratie en tevens een leuke film is de film: The Martian. Deze film is zitten best wat waarheidsgetrouwe aspecten in. Ja en voor die kip zal je dus een soort van kunstmatig zwaartekracht moeten creëren. Hoe je dit doet laat ik aan jou over. (Tip: kijk de film). Hier is ook leuk aan te rekenen. Succes!
        Groetjes Storm

        Student Lucht- en Ruimtevaarttechniek

        1 Antwoord Laatste antwoord Reageren Citeren 0
        • First post
          Last post
        Copyright © 2016 NodeBB Forums | Contributors